Kanada Vizesi

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada Büyükelçiliği Konsolosluk vize bölümü Kanada vize başvurusu sırasında, başvuru sahibinin çeşitli evraklarını istemektedir. İstenilen evrakların güncel olması önemlidir. Güncel olmayan evraklar ile başvuru yapılır ise Kanada Konsolosluğu, Kanada vize başvurusunu kabul etmez. Dolayısıyla her başvuruda, daha önce kaç defa gittiğinize bakılmaksızın, evraklarını tekrar güncel olarak hazırlayıp Kanada Büyükelçiliği’ne ibraz etmeniz gerekmektedir.

Kanada Büyükelçiliği başvuru yapan her kişi için yaşına bakılmaksızın, Kanada vizesi online başvuru formunu ve aile bilgi formunu eksiksiz ve tam olarak doldurmasını istemektedir. Reşit olmayan (18 yaşını doldurmamış) kişilerin başvuru yapabilmesi için Kanada vizesi başvuru formunun doldurulmuş olması ve ebeveynleri tarafından imzalanmış olması gerekmektedir.

 

 

Kanada vize başvuru sırasında ödenen ücret, vize işlemlerinin yürütülmesi içindir. Kanada Büyükelçiliği’nin kararı olumsuz olursa, ücretin iadesi talep edilemez, ücret iade edilmez.

 

 

Kanada Büyükelçiliği, Kanada vize başvuru sonucunun ret kararı ile sonuçlanması durumunda, pasaport ile birlikte ret kararının sebebini içerin bir belge vermektedir.

 

 

Kanada vize reddi almanız durumunda, tekrardan vize başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Kanada Büyükelçiliği tarafından istenilen belgeleri tekrar hazırlayıp, Kanada Konsolosluğu vize bölümüne başvurunuzu istediğiniz zaman yeniden yapabilirsiniz.

 

 

Kanada vizesi almak isteyen kişiler direkt olarak Kanada Büyükelçiliği’ne başvuramazlar. Büyükelçiliğin yetkilendirdiği başvuru merkezi aracılığıyla Kanada vizesi başvurusu yapmak gerekmektedir. Başvuru merkezi dışında herhangi bir kurumdan ya da kuruluştan başvuru yapılamaz.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?