Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Kanada'ya Seyehat

Kanada Vizesi 2018 Kanada Vize İşlemlerinde Yeni Sisteme Geçildi !!!

Kanada, Türkiye Cumhuriyeti’nde Ankara ve İstanbul’da temsilciliklere sahiptir. Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat sebepleri ne olursa olsun Kanada vizesi almak zorundadırlar. Umuma mahsus (bordo pasaport), diplomatik (siyah pasaport), hizmet (gri pasaport) ve hususi (yeşil pasaport) pasaport hamilleri Kanada’ya yapacakları seyahatlerinde vizeye tabidir.
Kanada Büyükelçiliği 2018 Ağustos ayı sonundan itbaren geçerli olmak üzere vize başvuru işlemlerinde değişiklik yapmıştır. Daha önceki prosedürde yetkili acenteler aracılığıyla başvuru yapan kişilerin vize başvurusu için şahsen gelmelerine gerek yoktu. Yapılan güncelleme ile Kanada Konsolosluğu başvuru sahiplerinin Kanada vize randevusu alıp, randevu tarihinde parmak izi vermelerini zorunlu kılmıştır. Acentemiz sizin adınıza randevu dahil tüm işlemleri yapmaya devam etmektedir, ancak randevu tarihinde misafirlerimizi parmak izi vermeleri için Kanada vize başvuru merkezi'ne davet etmek durumunda kalacağız.

Vize Hizmetim

Kanada vizesi nasıl alınır?

Pasaport sahiplerinin Kanada vizelerini, Kanada Konsolosluklarından temin etmeleri gerekmektedir. Kanada vizesi başvuruları çoğunlukla turistik, ticari, transit veya aile, akraba ve arkadaş ziyareti amaçlı yapılmaktadır. Kanada vizesi başvurusunda bulanacak olan müracaat sahiplerinin, kendilerine uygun vize kategorisine göre başvuru yapmaları gerekmektedir. Kanada Büyükelçiliği, kısa süreli vize başvurularını doğrudan konsolosluğa başvurulması durumunda kabul etmemektedir. Kısa süreli Kanada vizesi başvuruları, Kanada Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş kurumlar aracılığıyla veya seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Kısa süreli Kanada vizesi başvurusu yapabilmek için, Kanada vize başvuru koşullarını tamamlaması ve 180 gün konaklama şartının aşılmaması gerekmemektedir. Kanada vizesi başvuru formunun online olarak, eksiksiz ve tam doldurulması, pasaport, fotoğraf ve Kanada Büyükelçiliği tarafından istenilen diğer belgelerin eksiksiz olarak sunulması halinde Kanada vizesi başvuruları kabul edilir. Pasaport’un, 10 yıldan daha önce alınmış olmaması ve geçerlilik süresinin seyahat dönüş tarihinden itibaren minimum 6 ay olması gerekmektedir. Kanada vizesi başvurusunda, başvuru yapacak olan pasaport sahibinin, Kanada Büyükelçiliği'ne şahsen gelmesi kuralı yoktur. Kanada vize başvurusu, Kanada Büyükelçiliği tarafından yetki verilmiş seyahat acenteleri tarafından yapılabilmektedir.

Kanada vizesi kaç günde çıkar?

Kanada vize başvurusu, kategori farklılığı göstermeksizin randevu alınması şartı ile kabul edilir. Kanada vize randevusu alınmaması durumunda vize başvuru, Kanada Büyükelçiliği tarafından kabul edilmez. Kanada vize randevusu alındıktan sonra, pasaport ve Kanada Konsolosluğu vize bölümü tarafından istenilen evraklar ile birlikte Kanada vize başvurusu yapılabilir. Kanada vizesi, başvuru tarihini takiben, Kanada Büyükeçiliği'nin yoğunluk durumuna göre 15-20 gün arasında sonuçlandırılmaktadır.

Kanada vizesi ücreti ne kadardır?

Kanada vizesi ücreti Dolar olarak, Kanada Konsolosluğu ile anlaşmalı bankalar ve Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkili kılınmış başvuru merkezi tarafından nakit tahsil edilmektedir. Detaylı bilgi için danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.​

Kanada Büyükelçiliği ne kadar süreli vize veriyor?

Kanada Büyükelçiliği vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasına karar verdikten sonra Pasaport bitiş tarihinin bir gün öncesine kadar geçerli vize vermektedir. Kanada vizesi başvuru sahibinin pasaport geçerlilik süresine bağlı olarak uzun süreli verilmektedir.Başvuru sahiplerinin 10 yıllık pasaport çıkartmasını öneririz.

Kanada vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Kanada vizesi başvurusu yapabilmek için Kanada Konsolosluğu vize bölümü tarafından istenilen belgelerin doğru ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekir. Evraklar, başvuru kategorinize ve çalışma durumunuza göre değişiklik gösterir. Sol menüde yer alan Kanada turistik vize, Kanada ticari vize, Kanada aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi veya Kanada transit vize linklerini kullanarak, size uygun evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Kanada Transit Vize Alacakların Bilmesi Gerekenler!

Öncelikle transit vizenin ne demek olduğunu bilmemiz gerekir. Transit vize, yurtdışı seyahati sırasında asıl gidilecek olan ülkeye, başka bir ülkeye uğrayıp gidilmesi durumunda alınması gereken vize türüdür. Dolayısıyla genelde aktarmalı uçuşlar için başvurulması gereken vizedir. Kanada transit vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, asıl gidilecek olan ülkenin vizesini aldıktan sonra Kanada transit vizesi başvurusunda bulunabilmesidir. Kanada Büyükelçiliği, asıl gidilecek olan ülkenin vizesini almamış yolcuların Kanada transit vize başvurularını kabul etmemektedir. Seyahatinizi planlarken vize işlem süresini hesaplayıp başvuru yapmanızı öneririz. Kanada transit vize kaç günde çıkar, sorunuzun kesin bir cevabı olmamakla birlikte Kanada Konsolosluğunun yoğunluğuna göre 7 ila 15 iş günü arasında diye cevaplandırabiliriz.

Davetiye ile başvuru nasıl yapılır?

Bir üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapan müşterimiz, kendisine Kanada'da bir üniversiteden davetiye geldiğini söyledi ve çalışma vizesi müracaatı talebinde bulundu. Başvuru sahibinin evrakları elimize ulaştığında davetiyenin 1 haftalık olduğunu gördük. Üniversite'de bir haftalık bir ortak çalışma yapılacaktı. Gerekli evrak incelemesi uzman ekibimiz tarafından yapıldı ve yapılacak olan vize başvurusunun Kanada Ticari vize başvurusu olması gerektiğini, çalışma vizesinin bu konu ile bir alakasının olmadığını müşterimize ilettik. Sonuç olarak almış olduğumuz ticari vize ile öğretim görevlimiz Kanada'ya seyahat etti ve çalışmalarını gerçekleştirdi.

Open chat
1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?